Forum Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons Strona Główna Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons
Dungeons & Dragons: Forum Abasz'Har o D&D
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[3.5] Świat Enroth

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons Strona Główna -> Światy autorskie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ginden
Adept


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 221
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 13:23, 14 Lip 2010    Temat postu: [3.5] Świat Enroth

Informacje tu zamieszczane są kopią postów z forum Poltergeista. A liczy się trafienie do jak największego grona czytelników.
Posty będę uzupełniać względem tematu powoli - tu są inne tagi i trzeba to konwertować.


Hmm, kto z nas nie grał w Heroes 3? W którąś z części Might and Magic? Co jednak łączy te gry? Niezwykle rozbudowany świat, pełen także aluzji do świata realnego, nazywany światem Enroth.
Geografia
Planeta Enroth jest podzielona na trzy kontynenty: Antagarich (znany też jako Erathia), Enroth (miejsce akcji MM6, HoMM 1 i HoMM 2) i Jadame (miejsce akcji MM 8). Istnieją pewne źródła wspominające o istnieniu kontynentu (lub wyspy) Karigor.
Religia
W świecie Enroth nie istnieje rozwinięta wiara w bóstwa. Czczone są Słońce, Księżyc, Gwiazdy. W latach 1161-1169 po Ciszy istniał także kult Baa.
Krótka chronologia planety Enroth
 • Około 400 do 300 lat przed Ciszą - przybycie osadników wraz z VARNem 4
 • 11 lat przed Ciszą - Gubernator Padish za pomocą broni masowej zagłady tworzy pustynię Dragonsand. Wydarzenie nazywane Dniem Ognia.
 • Cisza - zerwanie kontaktu ze Starożytnymi.
 • Około 100 roku po Ciszy - przestaje pracować ostatnia Niebiańska Kuźnia
 • 1161 - Noc Spadających Gwiazd, na planetę Enroth przybywają Kreeganie
 • ~1125 - na Enroth przybywa Morglin Ironfist, tworząc tam swoje królestwo
 • ~1150-1154 - Wojna o Sukcesję na Enroth
 • 1168 - odtworzenie w Celeste połączenia z okoliczną stacją Starożytnych
 • ~1169 - wojna o Ostrze Armageddonu, zakończona ostateczną zagładą Kreegan
 • 1171 - Rozliczenie, zniszczenie świata Enroth

Słowniczek pojęć

 • Starożytni - potężna cywilizacja, swego czasu panująca nad olbrzymim obszarem i równie wielka liczbą planet.
 • Sieć Bram - sieć portali łączących światy Starożytnych.
 • Cisza - zerwanie sieci bram. Czas w większości światów liczy się po Ciszy.
 • Kreeganie - kosmiczna rasa, znana też jako diabły, ze zwyczajów podobna do owadów takich jak pszczoły i mrówki, wrogowie Starożytnych. "Plaga światów".
 • VARN - statek kosmiczny o rozmiarach kontynentu, niosą ze sobą osadników, lądują na powierzchni planet, tworząc kontynenty.


[link widoczny dla zalogowanych]
Na Antagarichu istnieje kilka głównych krain, oddzielonych od siebie głównie wysokimi pasmami górskimi. Cechą charakterystyczną Antagarichu jest obecność wielu jezior, połączonych ze sobą krótkimi i żeglownymi rzekami. Kontynent ten znajduje się na południowej półkuli planety Enrothg
Państwa Antagarichu

Kontynent Antagarichu jest bogaty w rozwinięte i ciekawe formy państwowe.
Erathia
Erathia to największe i prawdopodobnie najpotężniejsze państwo Antagarichu. Położona jest w środkowej części kontynentu, stanowiąc równinę pełną rozkwitających miast i pól uprawnych. Stolicą Erathii jest miasto Steadwick, będące także siedzibą pary królewskiej.
Ostatni władca: regent Morgan Kendal, bohater wojny o odrodzenie Erathii.
Poprzedni władca: król Katarzyna Ironfist (Gryphonheart) i Roland Ironfist. Katarzyna abdykowała po wojnie o odrodzenie Erathii.
Stworzenie Erathii: jednymi z nielicznych stworzeń zamieszkujących królestwo Erathii są oswojone gryfy, używane także przez armię.
Rasy Erathii: najliczniejszą rasą Erathii są oczywiście ludzie, którzy stanowią 68% ludności. 21% ludności stanowią krasnoludy zamieszkujące formalne lenno Erathii, Dolinę Kurhanów. Krasnoludy jednak trudno spotkać nawet w stolicy, gdyż rzadko opuszczają one swój region. Pozostałe 11% stanowią elfy (6%) i gobliny (5%). Elfy zamieszkują głównie tereny północne, graniczące z AvLee. Gobliny swoje osady budują na granicy na północy z Deyją i na południowym zachodzie z Krewlod.
Sojusznicy i wrogowie: Erathia jest oficjalnie sprzymierzona z Bracadą. Z AvLee pozostaje w stanie przyjaznej neutralności. Otwarta wrogość wobec Erathii istnieje obecnie tylko ze strony Deyi i Nighonu. Erathia jest neutralna wobec Tatalii i Krewlodu, pomimo że niedawno prowadziła z nimi wojny.

AvLee
AvLee to druga pod względem rozmiaru kraina Antagarichu. Dzieli się ona na południowy Las Tulareański i północne AvLee. W Lesie Tulareańskim znajduje się stolica AvLee, Pierpont, a także zamek Navan, siedziba króla Parsona. W Lesie Pierponckim oprócz elfów zamieszkują także drzewce. Północne AvLee jest terenem pełnym wzgórz, pokrytych trawami. Ciepłe terytoria północy AvLee są terenem życia wielu smoków, wiwern i olbrzymich owadów.

Ostatni władca: król Parson.
Stworzenia AvLee: AvLee jest zamieszkiwane przez wiele różnych stworzeń, większość jednak pozostaje neutralna wobec elfów i ich osad. Wartymi wspomnienia istotami zamieszkującymi AvLee są złowieszcze zwierzęta, zielone smoki, drzewce.
Rasy Avlee: Las Tulareański jest zamieszkany głównie przez elfy (92%). 7% populacji stanowią drzewce. Na północy AvLee, tylko 37% populacji można nazwać elfami. Wśród równin i wzgórz żyją także centaury, stanowiące 22% ludności obszaru. 21% populacji stanowią ludzie. 7% populacji stanowią krasnoludy, zamieszkujące wydrążone okoliczne wzgórza. Pozostałe 13% stanowią skrzaty (4%), drzewce (3%), Fey związane z wodą i inne rasy.
Sojusznicy i wrogowie: AvLee nie ma żadnych oficjalnych sojuszników. Znajduje się w stanie wrogości z Deyą. Rzadkie są konflikty z lodowymi elfami z Vori.


Spis treści:
Krainy geograficzne.

 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]

Postacie i potwory:

 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]

Źródła dodatkowe, dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:

 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
 • [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lasard
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 835
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: Śro 18:23, 14 Lip 2010    Temat postu:

Hm... ciekawe :) Mi się to podoba.
Wszystkie linki podane pod "Spis treści" (nie licząc ostatnich trzech pod tymi źródłami dodatkowymi) są nieprawidłowe.


Ostatnio zmieniony przez Lasard dnia Śro 18:25, 14 Lip 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ginden
Adept


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 221
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 12:35, 15 Lip 2010    Temat postu:

Cytat:

Wszystkie linki podane pod "Spis treści" (nie licząc ostatnich trzech pod tymi źródłami dodatkowymi) są nieprawidłowe.

Wiem, kiedyś poprawię. ;)

Tatalia
Tatalia to żyzna i ciepła kraina bagien, delt rzecznych i deszczów. Mimo tego, Tatalia ma najbardziej zróżnicowany klimat w całym Antagarichu - znajdują się tam także góry, suche równiny i płaskowyże. Znajduje się ona na zachód od Erathii. Od południa przebiega granica z Krewlod. Stolicą Tatalii jest miasto Tidewater.
Ostatni władca: król Tralossk, jaszczuroczłek.
Stworzenie Tatalii: Tatalia, ze względu na swój klimat przyciąga wiele stworzeń - występują tu wiwerny, drzewce, bazyliszki, jaszczuroludzie, trolle, gnolle, gorgony, meduzy, olbrzymie owady, wilkołaki i wiele innych stworzeń, zamieszkujących bagna.
Rasy Tatalii: głównymi rasami Tatalii są gnolle (44% ludności), jaszczuroludzie (39%), ludzie (12%) i meduzy (3%).
Sojusznicy i wrogowie: Tatalia nie jest sprzymierzona obecnie z żadnym państwem. Zdarzało się jej prowadzić wojny z Krewlod i Erathią (ostatnio w czasach Odrodzenia Erathii).


Deyja
Deyja to jałowe państwo gildii nekromantów, leżąca na zachód od AvLee i granicząca z Erathią. Jałowość ziemi wynika z poszukiwań przez nekromantów czaru doskonałego wskrzeszenia. Stolicą Deyji jest Czeluść, olbrzymie podziemne miasto.
Ostatni władca: król Kastore.
Poprzedni władcy: król Archibald Ironfist, Nicolas Gryphonheart, Finneas Vilmar.
Stworzenie Deyji: pofałdowana równina Deyji jest miejscem życia nielicznych istot. Są to zwykle hordy zombie, wampiry, harpie, gobliny, szkielety i bezcieleśni nieumarli.
Rasy Deyji: najliczniejszą rasą Deyji są oczywiście nieumarli, którzy stanowią 69% ludności. Strukturę nieumarłych tworzą zombie (35% nieumarłych), szkielety (47% nieumarłych), wampiry (7% nieumarłych), lisze (6% nieumarłych) i bezcieleśni nieumarli (5% nieumarłych). 12% ludności to ludzie i nekromanci. 11% ludności stanowią harpie. 8% ludności stanowią zaś gobliny.
Sojusznicy i wrogowie: Deyja jest w stanie ciągłej wojny podjazdowej z AvLee. Nekromanci napadają na tereny AvLee, by zdobyć pożywienie dla żywych, a także dla złota. Od czasu wojen o odrodzenie Erathii, nie zachodzą incydenty zbrojne między Erathią, a Deyją. Państwa te nie utrzymują także stosunków dyplomatycznych.


Vori
Vori to pokryta lodem wyspa, leżąca na zachód od Antagarichu. Na Vori nie istnieją prawdziwe struktury państwowe, zaś zbiorowości ograniczają się do nielicznych miast i wielu osad, rozsianych głównie po wybrzeżu. Od pewnego czasu lody Vori topią się, powodując zalewania bagien Tatalii, a jest związane to z zniknięciem Miecza Mrozu - potężnego artefaktu, który zmienił gorącą wyspę w olbrzymi lądolód. Proces topnienia przebiega znacznie szybciej na południowo-zachodniej części Vori - jest to związane z ciepłym prądem obmywającym brzegi Vori i Tatalii.
Ostatni władca: -
Stworzenie Vori: Vori jest jednym z nielicznych na Antagarichu regionów zamieszkiwanych przez stworzenia zimnolubne. Występują tu śnieżne wilki, lodowe giganty, mroźne elfy, żywiołaki powietrza, błękitne smoki, arktyczne krasnoludy, a także niemal wszystkie inne stworzenia, które uwielbiają mróz.
Rasy Vori: głównymi rasami Tatalii są mroźne elfy (52%), lodowe giganty (27%), arktyczne krasnoludy (11%).


Krewlod
Suchy, gorący wiatr omiata bezkresne stepy, sawanny i pustynie Krewlod. To piękne i niebezpieczne miejsce jest miejscem życia dumnych barbarzyńców, przerażających behemotów, olbrzymich ptaków, plemion ogrów, orków i goblinów. To jedyne miejsce na całym Antagarichu, gdzie nie są one prześladowane i nie muszą kryć się przed ludźmi.
Krewlod rządzi się swoimi własnymi, krwawymi prawami. Władcą Krewlod zostaje zwykle najsilniejszy i najsprytniejszy, a jest on wyłaniany podczas Festiwalu Życia - odbywającego się co trzydzieści lat konkursu, składającego się z trzech części, podczas którego śmiałkowie udowadniają swoje zdolności. Pierwszym etapem zwykle jest zabicie potężnego stwora przez śmiałka. Podczas drugiego etapu, śmiałkowie walczą między sobą. Trzecim i ostatnim etapem jest zabójstwo poprzedniego władcy. Tradycję tą jednak zniósł nowy władca - Kilgor.

Ostatni władca: Kilgor.
Poprzedni władcy: Boragus.
Stworzenie Krewlod: głównymi niebezpieczeństwami czekającymi na śmiałków są latające na niebie roki, ptaki gromu i niebopłaszczki. Wśród skał Krewlod czają się szakale, hieny i najbardziej przerażające behemoty.
Rasy Krewlod: ludność Krewlod tworzy kilka ras, w tym ludzie stanowiący około 43% ludności. Około 50% ludności stanowią gobliny i orkowie, 13% stanowią ogry.
Sojusznicy i wrogowie: Krewlod znajduje się obecnie w czasie przygotowań do wojny z Erathią i AvLee. Nie toczy ono jednak obecnie żadnej wojny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hasir
Początkujący


Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 49
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 18:58, 13 Sie 2010    Temat postu:

Coś ci się w procentach pomyliło

Cytat:
głównymi rasami Tatalii są gnolle (44% ludności), jaszczuroludzie (39%), ludzie (12%) i meduzy (3%).


44+39+12+3=98 [%] - 2% populacji nie mają pewności co do swojej rasy?

Cytat:
głównymi rasami Tatalii są mroźne elfy (52%), lodowe giganty (27%), arktyczne krasnoludy (11%).


52+27+11=90 [%] - 10% nie jest pewna swej przynależności?
I błąd w formie, że w akapicie poświęconym Vori piszesz o Tatali

Cytat:
ludność Krewlod tworzy kilka ras, w tym ludzie stanowiący około 43% ludności. Około 50% ludności stanowią gobliny i orkowie, 13% stanowią ogry.


43+50+13=106 [%] - nie wiem jak określić ten nadmiar.


Najpewniej dane brałeś z jakiejś anglojęzycznej HoMMopedii, lecz na wszelki wypadek uważaj na dane - lepiej liczby lekko przekręcić by nie było problemów.

No i osobiście czekam na wyniki prac, a jak coś to mogę pomóc tak dot. Enroth jak i Axeothu (w końcu Rozliczenie nie musi tak naprawdę oznaczać zniszczenie Enroth, hę?).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ginden
Adept


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 221
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 19:14, 05 Gru 2010    Temat postu:

Aj waj, trochę temat się zakurzył.

Bracada
Bracada jest jedną z najbardziej urozmaiconych krain Antagarichu. Jest to kraj zimny i mało żyzny, za to bogaty w metale szlachetne, żelazo i wiele innych surowców mineralnych. Północ kraju, granicząca z Erathią i Krewlod jest raczej zimnym stepem, na którym skupia się jednak większa część mieszkańców Bracady. Dalej na południe step przechodzi w skaliste, a potem lodowe pustynie. Jeszcze na południe od tych nieprzyjaznych terenów, znajdują się wysokie i zimne góry. Stolicą Bracady jest unoszące się wśród chmur Celeste. Bracada jest też najważniejszym na kontynencie ośrodkiem kształcenia czarodziei i kapłanów - nauka zwykle odbywa się w izolowanych od świata wieżach położonych na wzgórzach. Za koniec nauki czarodzieja tradycyjnie uznaje się moment, gdy jest on w stanie za pomocą magii opuścić wieżę czarodzieja i dotrzeć do najbliższej osady, położonej zwykle kilka kilometrów dalej. Uczniowie często dalej pobierają nauki u mistrza.
Ostatni władca: Wielki Wezyr Gavin Magnus.
Poprzedni władcy: brak - Gavin Magnus jest nieśmiertelny i jest twórcą tego państwa.
Stworzenie Bracady: Bracada w związku z tym, że rozpościera się na kilka stref posiada również urozmaiconą faunę. Na terenach stepowych są to głównie centaury, gryfy, gargulce i gnolle. Na terenach pustynnych można znaleźć nomadów wszelkich ras, lodowe olbrzymy i smoki. Tereny górskie są domem dla wszystkich istot górskich, które są w stanie znieść dotkliwe zimno.
Rasy Bracady: ludność Bracady stanowią w większości ludzie, stanowiący około 56% ludności. Około 20% ludności stanowią gremliny, 9% stanowią gnolle i centaury. Pozostałe 15% stanowią inne rasy - głównie krasnoludy, ale też nieliczne gobliny, nagi, tytani i giganci.
Sojusznicy i wrogowie: Bracada obecnie nie znajduje się w stanie wojny z żadnym państwem, choć z niechęcią odnosi się do Nighonu, Deyji i Krewlod. Bracada jest sojusznikiem gospodarczym i militarnym Erathii.


[link widoczny dla zalogowanych].
Nighon
Nighon jest dużą wyspą położoną na wschód od Eofol, krainy olbrzymów. Jest górzystym krajem, w którym ludzie żyją w ciężkich warunkach, zmagając się z małymi opadami, nieżyznymi glebami i zimnymi wiatrami od strony oceanu. Jednak prawdziwe bogactwa Nighonu znajdują się pod ziemią. To tam rozciągają się olbrzymie tunele, wydrążone w wapieniach przez wodę, lub też przez lawę w granicie. Są one siedliskiem życia wielu potężnych i niebezpiecznych istot, takich jak beholdery, smoki, meduzy, troglodyci, ale też ludzi, olbrzymich pająków, krasnoludów, gogów, ifrytów. Na niebie Nighonu goszczą często smoki i roki. Większość tych smoków to smoki czerwone i czarne, choć pojawiają się też inne kolory.
Państwowość nie jest tu zorganizowana i składa się z wielu małych państewek, które współpracują i walczą między sobą. Co jakiś czas jednoczy je silny władca - większość z nich nie przeżywa długo. Lisz, który obwołał się królem Nighonu przeżył ledwie 11 lat. Mutare, ludzka kobieta, która zmieniła się w smoka, pożyła zaledwie kilkanaście lat i zginęła w tajemniczych okolicznościach.
Ostatni władca: Tarnum.
Poprzedni władcy: Mutare, nieznany z imienia lisz.
Stworzenia Nighonu: Nighon zamieszkują głównie beholdery, harpie, meduzy, minotaury, mantikory, smoki, roki, ifryty. Większość z nich ma jednak zawarte pakty z czarnoksiężnikami i nie napada osad na powierzchni.
Rasy Nighon: ludność Nighon tworzy niewiele ras - są tu ludzie (29%), troglodyci (44%), meduzy (17%), krasnoludy (5%) i minotaury (5%). Przedstawiciele innych ras są spotykani bardzo rzadko.
Sojusznicy i wrogowie: Nighon pozostaje obecnie w stanie wojny z Krewlod. Za rządów poprzednich władców sprzymierzyło się z Kreeganami, którzy jednak zdradzili czarnoksiężników. Nighon nie utrzymuje przyjaznych stosunków z żadnym państwem kontynentu.

Gremlin
<table cellpadding="0" cellspacing="0" border="1"><tr><td>[link widoczny dla zalogowanych]</td><td>Gremlin, zbrojny pierwszego poziomu</td></tr><tr><td>Typ/rozmiar</td><td>Mały humanoid (gremlin)</td></tr><tr><td>Kostka wytrzymałości</td><td>1k8+1 (5 PW)</td></tr><tr><td>Inicjatywa</td><td>1</td></tr><tr><td>Szybkość</td><td>9 metrów (6 pól)</td></tr><tr><td>Klasa pancerza</td><td>14 (+1 rozmiar, +1 zręczność, +2 zbroja skórzana), dotyk 12, nieprzygotowany 14</td></tr><tr><td>Atak</td><td>Lekki korbacz +1 wręcz (1k4) lub młot do rzucania +5 (1k4)</td></tr><tr><td>Pełny atak</td><td>Lekki korbacz +1 wręcz (1k4) lub młot do rzucania +5 (1k4)</td></tr><tr><td>Przestrzeń/zasięg</td><td>1,5 m/1,5 m</td></tr><tr><td>Specjalne ataki</td><td>–</td></tr><tr><td>Specjalne właściwości</td><td>Widzenie w słabym świetle</td></tr><tr><td>Rzuty obronne</td><td>Wytrwałość +3, Refleks +1, Wola +0</td></tr><tr><td>Atrybuty</td><td>Siła 11, Zręczność 13, Budowa 12, Inteligencja 12, Roztropność 10, Charyzma 6</td></tr><tr><td>Umiejętności
</td><td>Wspinaczka +3, skakanie +3, spostrzegawczość +2, koncentracja +2, </td></tr><tr><td>Atuty</td><td>Skupienie na broni (młot do rzucania)</td></tr><tr><td>Środowisko</td><td>Zimne stepy i wyżyny</td></tr><tr><td>Występowanie</td><td>Pojedynczo, para, banda (4-9), gromada (10-100, przynajmniej dodatkowe 100% niewalczących, jeden czarodziej 3 poziomu na 10 walczących, jeden przywódca - czarodziej 5-7 poziomu)</td></tr><tr><td>Skala wyzwania</td><td> 1/3</td></tr><tr><td>Charakter</td><td>Dowolny chaotyczny (zwykle chaotyczny neutralny)</td></tr><tr><td>Rozwój</td><td>zależnie od klasy postaci</td></tr><tr><td>Dostosowanie poziomu</td><td>0</td></tr></table>

Gremliny to niskie, mierzące około 1,2 metra humanoidy o jasnozielonej skórze i żółtawych oczach, ważące około 40 kilogramów. Gremliny są inteligentnymi koczownikami zamieszkującymi stepy. Wobec obcych są raczej przyjazne, jednak nie dopuszczają ich do tymczasowych siedzib plemienia. Wiele (około 40%) gremlinów jest czarodziejami lub zaklinaczami. Rzadko jednak zostają potężnymi magami.
Walka
Gremliny rzadko walczą z innymi istotami. Jeśli jednak to robią, czynią to z śmiertelną wobec wrogów precyzją - wykorzystując fakt, że niemal co drugi z nich posiada zdolności magiczne, wojownicy starają się chronić magów, którzy zasypują wroga magicznymi pociskami, snem lub innymi czarami o zasięgu średnim lub długim. Często wykorzystują też milczący obraz.
Gremliny jako postacie graczy
Gremliny jako postacie graczy posiadają następujące cechy:
* -2 Siła, +2 zręczność, +2 inteligencja, -2 charyzma.
* Mały rozmiar.
* Bazowa szybkość: 9 metrów.
* Widzenie w słabym świetle.
* Automatyczne języki: gremlini, wspólny.
* Ulubiona klasa: czarodziej.


Ostatnio zmieniony przez Ginden dnia Nie 19:15, 05 Gru 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons Strona Główna -> Światy autorskie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin