Forum Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons Strona Główna Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons
Dungeons & Dragons: Forum Abasz'Har o D&D
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[3.0] [KŚ] Mag Bractwa Opowieści
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons Strona Główna -> Własne klasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 6:48, 04 Mar 2008    Temat postu: [3.0] [KŚ] Mag Bractwa Opowieści

Tę prace dedykuje dla mojego brata:
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Życzę ci abyś w dojrzałości miał nadal świetne pomysły, oraz więcej szczerego uśmiechu i ludzkiego luzu. ;)

Mag bractwa opowieści (mbo)

<img src="http://img184.imageshack.us/img184/1206/magbrmg1.jpg" width="224" height="420" alt="Abasz'Har">

Magowie bractwa opowieści czasem zwą sami siebie pielgrzymami, ponieważ ich wędrówka to również podróż w siebie. Droga jest ich siłą, natchnieniem i poznaniem. Znaczną część energii skupiają na opanowaniu nadzwyczajnych zdolności, które osłonią ich przed niesprzyjającymi warunkami przemierzanych krain. Ważnym zajęciem tych wędrownych czarodziejów jest poznawanie istot myślących. Pobudki są różne, niektórzy robią to wyłącznie z ciekawości, inni tylko dla władzy oferowanej przez tę wiedzę. Tak jak bardowie zaklinają melodią, tak magowie bractwa potrafią nasycić nawet zwykłe słowa magiczną mocą.
Przedstawicielami tej klasy ze względu na jej specyficzny charakter zostają zwykle czarodzieje/bardowie, również wielu z nich to czarodzieje, czarodzieje/łotrzykowie, rzadziej zdarzają się czarodzieje/zaklinacze i czarodzieje/kapłani bóstw podróży. Inne zestawienia są prawie nie spotykane, jednak zawsze są to wieloklasowi czarodzieje z racji wymagań jakie stawia ścieżka maga bractwa opowieści.
Kość Wytrzymałości: k4

Wymagania:
Oto wymagania, które postać musi spełnić, aby zostać magiem bractwa opowieści.
Czarowanie: Umiejętność przygotowywania i rzucania czarów
wtajemniczeń poziomu 5. lub wyższego w tym czaru języki.
Atuty: Zogniskowanie czaru (zaklinanie lub iluzja), Zdolności przywódcze lub Zogniskowanie umiejętności (dowolna z atrybutem kluczowym Charyzma), Dowolny atut tworzenia przedmiotów, Krzepkość
Umiejętności: Blefowanie ranga 4, Czarostwo ranga 6, Dyplomacja ranga 4, Profesja (dowolna) lub Rzemiosło (dowolne) ranga 2, Tajniki dziczy ranga 4, Wiedza (geografia) ranga 6, Wiedza (dowolna) ranga 4, Występy (snucie opowieści) ranga 4
Języki: Wspólny i dowolne 5 innych (jeśli rozgrywka odbywa się na zasadach FR to 6)
Specjalne: Osoba pragnąca zostać przedstawicielem tej klasy musi przystąpić do Bractwa Opowieści.
Postać odwiedziła przynajmniej 4 różne regiony.

Umiejętności klasowe:
Umiejętności klasowe maga bractwa opowieści to:
Blefowanie (Cha), Czarostwo (Int), Dyplomacja (Cha), Jeździectwo (Zr), Język obcy, Koncentracja (Bd), Nasłuchiwanie (Rzt), Profesja (Rzt), Rzemiosło (Int), Szacowanie (Int), Tajniki dziczy (Rzt), Wiedza [wszystkie dyscypliny](Int), Występy (Cha), Zauważanie (Rzt), Zbieranie informacji (Cha). Opis tych umiejętności znajduje się w Rozdziale 4: Umiejętności w Podręczniku Gracza.

Punkty umiejętności na każdy poziom: 4 + modyfikator z Int.

1__________+0___________+2___+0___+2 Wymagane rangi, Współprac bractwa, Sprawny wędrowiec, Wiatr w żagle
2__________+1___________+3___+0___+3 Bohaterskie opowieści
3__________+1___________+3___+1___+3 Lingwista, Tułacz I
4__________+2___________+4___+1___+4 Porywająca opowieść
5__________+2___________+4___+1___+4 Tułacz II
6__________+3___________+5___+2___+5 Wiele dróg
7__________+3___________+5___+2___+5 Porywające słowa
8__________+4___________+6___+2___+6 Tułacz III
9__________+4___________+6___+3___+6 Jeden świat to za mało
10_________+5___________+7___+3___+7 Mistrz retoryki, Może czas się ustatkować, Mądrość podróżnika


Właściwości Klasowe:
Oto właściwości klasowe maga bractwa opowieści.
Biegłość w broni i pancerzu: Mag bractwa opowieści nie zyskuje nowych biegłości w żadnym pancerzu i żadnej broni
Rzucanie czarów: Na poziomie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 9 mag bractwa opowieści zyskuje zaklęcia tak, jakby awansował na kolejny poziom klasy rzucających czary, której był przedstawicielem, zanim zdecydował się na klasę prestiżową. Nie otrzymuje jednak żadnych innych korzyści wynikających z awansu w zwykłej klasie (nowe atuty metamagiczne lub tworzenia przedmiotów oraz punkty wytrzymałości – oczywiście inne niż wynikające z klasy prestiżowej – i tak dalej), z wyjątkiem wzrostu efektywnego poziomu czarującego. Jeżeli bohater miał więcej niż jedną klasę pozwalającą na rzucanie zaklęć, zanim został magiem bractwa opowieści, musi zdecydować, z której z nich wynikać będą nowe czary dziennie, a zatem w której uzyska "wirtualny poziom".
Wymagane rangi: Mag bractwa opowieści podczas podróży uczy się wielu umiejętności użytkowych. Musi wziąć co poziom przynajmniej po jednej randze w dowolnej Profesji, Rzemiośle, i Wiedzy innej, niż tajemna.
Współpraca bractwa: Przedstawiciele Bractwa opowieści tworzą dla siebie wzajemnie przedmioty. Każdy z nich po osiągnięciu 1. poziomu w tej klasie prestiżowej wybiera jeden atut tworzenia przedmiotów (z posiadanych), w którym będzie się od teraz specjalizował. Gdy tworzy rzecz z jego wykorzystaniem, zdolność zmniejsza jej koszt w PD o 5% na każde 2 poziomy w tej klasie prestiżowej.
Sprawny wędrowiec: Wieloletnie wędrówki, jakie odbył mag bractwa opowieści sprawiły, że wie, jak sprawnie poruszać się w niesprzyjających warunkach. Począwszy od 1. poziomu zakłócenia ruchu (tabela 9-4 w Podręczniku Gracza), oraz niesprzyjający teren (tabela 9-5 w Podręczniku Gracza) działają o połowę słabiej na maga bractwa opowieści i jego drużynę (maksymalnie na niego +1 osobę/poziom w tej klasie prestiżowej). Znaczy to, że gęste poszycie spowalnia go do 3/4 normalnej prędkości zamiast do 1/2, a górski gościniec do 7/8 normalnej prędkości zamiast do 3/4. Moc działa również na wierzchowca maga bractwa opowieści, a także wierzchowce jego kompanów.
Wiatr w żagle: Wielcy podróżnicy często korzystają z łodzi, jako szybkiego i bezpieczniejszego środka transportu. Bystrzy magowie, którzy odbyli wiele żeglug, wyciągają wnioski i poznają arkany sztuki dowodzenia okrętem, by osiągnąć możliwie najlepszy rezultat. Statek dowodzony przez przedstawiciela tej klasy prestiżowej płynie o 5% szybciej na dwa poziomy w tej klasie prestiżowej. Ponad to mag bractwa opowieści otrzymuje premię z biegłości do umiejętności Profesja (żeglarz) równą swojemu poziomowi w tej klasie. Jest to zdolność nadnaturalna.
Bohaterskie opowieści: Począwszy od 2. poziomu w tej klasie prestiżowej bohater potrafi przytoczyć wspaniałą opowieść o heroicznych czynach. Wzbudza ona w słuchaczach chęć powtórzenia owych wyczynów, jeżeli powiedzie mu się test Występu (snucie opowieści) o ST 10 +5 za każdą dodatkową istotę objętą działaniem opowieści. Użycie zdolności trwa 1 minutę i może wpłynąć jedynie na tych, którzy mogą usłyszeć i zrozumieć to, co mag bractwa opowieści mówi. Jednak tak porywająca opowieść musi być kierowana do małego audytorium, gdyż inaczej nie odniesie zamierzonego skutku. Maksymalna liczba podmiotów działania zdolności to 1/2 poziomu w tej klasie prestiżowej. Z czasem mag bractwa opowieści uczy się skupiać uwagę większego zgromadzenia. Mag bractwa opowieści wybiera jeden z pięciu poniższych efektów, które wpływają na całe objęte mocą audytorium:
- Szybszy niż wiatr: zwiększa prędkość biegu do x5 (w przypadku ciężkiego pancerza do x4, w przypadku atutu bieg do x6); moc trwa godzinę,
- Doścignąć przeznaczenie: przez następne 24 godziny otrzymujesz premię +5 do testów oparcia się efektowi forsownego marszu,
- Do ostatniej kropli krwi: pozwala walczyć bez utraty przytomności do - 10 PW kiedy to umiera, jednak postać normalnie krwawi przy ujemnych punktach życia; moc działa w następnej walce, w której pw podmiotu spadną poniżej 0, maksymalnie 1 godzinę po jej użyciu,
- Straceńcza szarża: następna szarża zada x3 większe obrażenia (w przypadku konnej szarży dodaje się +2 do mnożnika), ale prowokuje okazyjny atak ze strony przeciwnika; Moc działa przez 15 min lub do wykorzystania,
- Szlachetne pożegnanie: Podmiot zdolności może w przeciągu 1 godziny jednorazowo zwiększyć ST oraz swój efektywny poziom czarującego o 4, jednak w tym momencie umiera z wycieńczenia (nie można zanegować tego efektu czarem odpędzenie śmierci i tym podobną magią). Nie można zastosować tej zdolności względem czarów rzucanych za sprawą przedmiotów magicznych.
Bohaterskie opowieści to nadnaturalny efekt wpływający na umysł. Mag bractwa opowieści może go zastosować 1 raz na 2 poziomy w tej klasie prestiżowej + modyfikator z charyzmy na 10 dni, maksymalnie raz dziennie. Nieudane wykorzystanie mocy również liczy się do tego limitu.
Lingwista: Mag bractwa poznał wiele języków i kultur. Dzięki temu począwszy od 3 poziomu w tej klasie prestiżowej umie porozumieć się z każda istotą mówiąca jakimkolwiek językiem nawet jeżeli nie zna tej mowy. Używa do tego gestów i słów zaczerpniętych z różnych języków, a także zasłyszanych zwrotów z języka stworzenia, z którym chce się porozumieć. Jednak, by mogło ono go zrozumieć, musi wykonać test inteligencji (ST 25 – liczba języków które zna istota – liczba języków które zna mag bractwa opowieści). W przypadku powodzenia, mag bractwa opowieści i istota, z którą się porozumiewa są w stanie przekazywać sobie komunikaty. Trzeba jednak pamiętać, że czas takiej rozmowy jest znacznie wydłużony (MP decyduje jak bardzo).
Tułacz: Lata spędzone na trakcie uodporniły maga bractwa opowieści na niesprzyjające warunki. Jego skóra przywykła do skwaru i lodowatego wiatru. Noce spędzone na polach pod rozgwieżdżonym niebem nadały mu zdrowie jakim mało kto może się poszczycić. Długie wędrówki wzmocniły jego ciało. Począwszy od 3. poziomu otrzymuje odporność na ogień i zimno 5. Na poziomie 6. staje się niepodatny na wszystkie choroby z wyjątkiem magicznych, jak likantropia lub zgnilizna mumijna. Na poziomie 8. zyskuje na stałe +2 do Budowy.
Porywająca opowieść: Tułając się po świecie przedstawiciel tej klasy prestiżowej zwiedził wiele ciekawych miejsc oraz poznał wiele opowiadań. Za sprawą tego, począwszy od 4 poziomu tej klasy prestiżowej, wszyscy pragną przebywać z jej przedstawicielem, by słuchać o jego podróżach. Po 1k8 godzinach opowiadania, nastawienie jego słuchaczy zmienia się o jedną kategorię na bardziej przychylną. Mag bractwa opowieści musi wykonać test Występu (snucie opowieści) o ST 1/2KW słuchacza dla pomocnego +5 za każdą kategorię gorszego nastawienia, z premią lub karą równa modyfikatorowi z INT słuchacza. Jeśli test się powiedzie nastawienie wzrasta o 2 kategorie. Jeśli użyje tej porywającej opowieści z powodzeniem otrzymuje również premię +4 do dyplomacji i zbierania informacji wśród swojego audytorium. Test wykonuje się jeden. Jednak efekt wywarty na konkretną osobę, zależy od jej nastawienia i inteligencji. MP może zdecydować, że zostaje zastosowana średnia wartość tych premii/kar dla wszystkich słuchaczy.
Wiele dróg: Mag bractwa opowieści w swoim życiu przebył wiele dróg i odwiedził wiele miejsc. Na 6. poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do Wiedzy (geografia) i testów tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia.
Porywające słowa: Przedstawiciele tej klasy prestiżowej poznali wiele osób i nauczyli się z nimi rozmawiać tak, by przekonać ich do siebie. Mag bractwa opowieści poziomu 7. lub wyższego raz dziennie może przemówić do kogoś tak, że słuchacz nie potrafi się oprzeć słowom przedstawiciela tej klasy prestiżowej. Jest to zdolność nadnaturalna o efekcie analogicznym do czaru sugestia z tą różnicą, że czas trwania wynosi 2 godziny na poziom maga bractwa opowieści, o ST 10 + jego modyfikator z Cha + 1/2 jego poziomu w tej klasie prestiżowej, natomiast zasięg ogranicza jedynie słyszalność jego głosu. Mag bractwa opowieści musi mówić używając tej zdolności, a nie krzyczeć. Aby wpłynąć na daną osobę trzeba się wypowiadać przez 1k3 rundy.
Jeden świat to za mało: Mag bractwa opowieści pragnie odwiedzić również inne światy. Począwszy od 9. poziomu przedstawiciel tej klasy jest niepodatny na naturalne niesprzyjające warunki panujące na innych planach. Ta moc nie wpływa na miejsca ekstremalne na danym planie. Przedstawicielowi tej klasy prestiżowej nic nie robią naturalne płomienie planu żywiołu ognia, natomiast normalne obrażenia zada mu wejście do lawy w tej sferze. Magia w nim zawarta automatycznie dostraja się do cech danego planu, dostosowując strukturę ciała do warunków panujących w tym otoczeniu. Dotyk maga bractwa opowieści, który przewodzi impuls magiczny, pobudza wewnętrzną energię zawartą w każdej istocie. Niepodatnością na naturalne niesprzyjające warunki planu przedstawiciel tej klasy prestiżowej może obdarzyć również 4 istoty + jego modyfikator z Int, jednak musza się one cały czas znajdować na tym samym planie co on. By wpłynąć na kogoś, mag bractwa opowieści musi dotykać go w momencie aktywowania zdolności. Użycie mocy to akcja darmowa nie prowokująca okazyjnego ataku.
Mistrz retoryki: Podczas swych wędrówek przedstawiciel tej klasy prestiżowej nauczył się radzić sobie z każdym rodzajem istot zamieszkujących miasta. Mag bractwa opowieści, który osiągnął 10 poziom, dzięki swoim umiejętnościom otrzymuje premię +2 do wartości zdolności przywódczych, a także do umiejętności i zdolności opartych na charyzmie oraz 10% zniżki na towary i usługi. Natomiast każdy towar umie sprzedać o 10% drożej.
Może czas się ustatkować: Czasem tacy wielcy podróżnicy, jak 10 poziomowy mag bractwa opowieści pragną gdzieś na dłużej osiąść. Wtedy mogą skorzystać ze swoich znajomości i sławy. Dlatego też otrzymują 10% zniżki przy budowie twierdzy, zakupie pod nią gruntu, wyposażaniu jej itp.
Mądrość podróżnika: Podczas wędrówki ten wielki podróżnik posiadł ogromną wiedzę i mądrość. Otrzymuje premię +2 do wszystkich umiejętności Wiedzy i dostaje na stałe 2 Roztropności.


Byli magowie bractwa opowieści:
Mag bractwa opowieści, który wystąpi z Bractwa lub zostanie z niego wyrzucony nie może dalej awansować w tej klasie prestiżowej. Mimo to postać zachowuje wszystkie zdolności klasowe.


Ostatnio zmieniony przez Kondeks dnia Czw 10:32, 17 Lut 2011, w całości zmieniany 55 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 12:06, 04 Mar 2008    Temat postu:

Dziękuję, Kondeks.


A teraz czas na krytykę:

Cytat:
wiedza[wszystki umiejętności](Int)

Chyba powinno być: "(wszystkie dyscypliny)"

Cytat:
zawsze są to wieloklasowi czarodzieje z racji wymagań tej klasy prestiżowej

Wymagania może spełnić dowolna postać. Proponuję "Niemal zawsze"

Cytat:
Języki: wspólny i dowolne 6 innych (jeśli rozgrywka nie odbywa się na zasadach FR to 6)

Tu coś nie tak.

Cytat:
Wymagane rangi: Mag Bractwa Opowieści podczas podróży uczy się wielu umiejętności użytkowych. Dlatego musi wziąć co poziom przynajmniej jedną rangę w dowolnej profesji i jedną rangę w dowolnym rzemiośle, a także jedną w wiedzy (dowolnej nie tajemnej).

Trochę to nie jasne. Kiedy i na jakiej zasadzie? Z założenia proponuję danie po prostu premii do umiejętności wybranych, albo dodanie do wymagań, a nie taki wymóg.


Cytat:
Mądrość podróżnika:* Podczas wędrówki ten wielki podróżnik posiadł ogromną wiedzę i mądrość. Otrzymuje premię +2 do wszystkich umiejętności wiedzy i dostaje na stałe +2 mądrości.

+2 do RZT?

Tabelkę proponuję przerzucić wyżej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 12:16, 04 Mar 2008    Temat postu:

1. Błędy poprawiłem.
2. Po przeczytaniu zdania w całości powinieneś zrozumieć, o co mi chodzi. Wymieniałem przedtem różne zestawienia, a teraz zaznaczyłem, że wymagania może spełnić tylko czarodziej lub czarodziej wieloklasowiec.
3. Chodzi mi dokładnie o to co napisałem. Musi zainwestować co poziom w tej klasie 1 rangę w profesje, 1 w rzemiosło i 1 w wiedzę (dowolną nie tajemną).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 12:35, 04 Mar 2008    Temat postu:

Cytat:
Każdy z nich po osiągnięciu 1 poziomu wybiera rodzaj przedmiotów, w których będzie się od teraz specjalizował.

Zbyt ogólnie ujęte. Jak wyglądają możliwości wyboru? Może powinno się wybierać atut, podczas stosowania którego by to działało?

Cytat:
Współpraca bractwa zmniejsza koszt w PD przy tworzeniu tego typu przedmiotów o 5% na każde 2 poziomy w tej klasie prestiżowej.

A jak z poziomami epickimi? Zresztą ta moc jest.. bardzo silna (na 10).

Cytat:
Sprawny wędrowiec: Wieloletnie wędrówki jakie odbył Mag Bractwa Opowieści sprawiły, że wie jak sprawnie poruszać się przy niesprzyjających warunkach. Począwszy od 1 poziomu przedstawiciel tej klasy prestiżowej zakłócenia ruchu (tabela 9-4 w Podręczniku Gracza), oraz niesprzyjający teren (tabela 9-5 w Podręczniku Gracza) działają o połowę słabiej niż normalnie na Maga Bractwa Opowieści i jego drużynę, maksymalnie jego, oraz jedna osoba na poziom tej klasy prestiżowej + modyfikator z charyzmy. Znaczy to, że gęste poszycie spowalnia go do 3/4 normalnej prędkości zamiast do 1/2, a górski gościniec do 7/8 normalnej prędkości zamiast do 3/4. Moc działa również na wierzchowca Maga Bractwa Opowieści, a także wierzchowce jego kompanów.

Opis jest tutaj nie jasny. Proponuje rozgraniczyć, że jeżeli robi za przewodnika, to kary do ruchu podróżnego są o połowę mniejsze dla niego plus (i tu podane), a w przypadku ruchu podróżnego tylko on zyskuje ten efekt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 12:50, 04 Mar 2008    Temat postu:

1. Możliwości masz takie jak rodzaje przedmiotów. Nie wiem co tu jest do precyzowania.
2. Nie stworzyłem jak dotąd rozwinięcia epickiego, więc nie zamierzam wdawać się na razie w dyskusje na ten temat.
Na 10 poziomie zmniejsza koszt w PD do 75% ceny. Jest atut, który działa podobnie w FR:OŚ.
3. Poczekam na opinie innych użytkowników. Dla mnie jest jasny, aczkolwiek może dla większości osób nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Deemer
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 794
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 16:35, 04 Mar 2008    Temat postu:

3. Dla mnie jest jasne, ale można to inaczej sformuować.
"(...) zmniejszają szybkość o połowę mniej, niż by zmniejszyły. Czyli żeby obliczyć ile stracą na szybkości, należy podzielić przez 2 prędkość jaką traciliby bez tej zdolności." a potem te przykłady.
4.Zredaguj "Jeden świat to za mało" bo jest tam sporo błędów, zapewne przez to, że nie przyczytałeś tego po napisaniu.
5. Za słaba klasa na takie wymagania. Uciąłbym ich troche. A najlepiej dać wirtualny poziom czarów co 2 poziomy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 15:46, 08 Mar 2008    Temat postu:

6. Daj czary na poziomach parzystych. Inaczej na pierwszym ma się za dobrze.

Wymagane rangi: Proponuję dać mu premię na poziom (lub 2, lub +2 na 3 poziomy), po jednej na rzemiosło, wiedzę i profesję, zaś on wybierałby, w jakie dyscypliny tą premię inwestować. Jeżeli tak zrobisz, najlepiej zmniejsz umiejętności/poziom do 2. Mówię o tym, bo wydaje mi się takie narzucenie,w co inwestować, udziwnieniem.

Sprawny wędrowiec: Który poziom w tej klasie potrzeba, aby moc dotyczyła drużyny: 3 osoby jadące konno i ciągnące konie juczne + jedna powożąca powóz dwukonny?

Cytat:
Wiatr w żagle: Statek dowodzony przez przedstawiciela tej klasy prestiżowej płynie o 10% szybciej na dwa poziomy w tej klasie prestiżowej.

Brakuje mi tu uzasadnienia logicznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 17:54, 21 Mar 2008    Temat postu:

4. Przeredagowałem cały tekst, zapewne dalej jest sporo błędów, z racji dużej jego objętości. Jak coś zauważycie to piszcie.
5. Chciałem, żeby była trudno dostępna, elitarna. Zacząłem od wymagań i ich wolał bym nie zmieniać, to mój taki punkt odniesienia. Zastanawiałem się tylko czy nie dodać więcej czarów np. czary na 1,3,4,5,7,8,9 (to było początkowe założenie). Tylko czy wtedy nie będzie za silna?
6. Na pierwszym otrzymuje się parę mocy, faktycznie. Jednak wszystkie są uzależnione od poziomu postaci, tak więc nie widzę takiej potrzeby.
7. Nie jest to specjalne udziwnienie, ten manewr zaczerpnąłem z Arcyszpiega z PiC. Chodzi o to, żeby przedstawiciel tej klasy mógł stosować różny fach. Jednak te umiejętności mają ograniczone użycie bez rang (rzemiosło i profesja - tylko wyszkolony).
8. Takie rzeczy pozostawię MP. Nie czuje się na siłach by opisać wszystkie możliwe przykłady, konfiguracje ustawień i nietypowe sytuacje. Zrobię tak jak autorzy klas prestiżowych ze Srebrnych Marchii.
9. Już uzasadniłem.


Ostatnio zmieniony przez Kondeks dnia Pią 17:56, 21 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 16:58, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Cytat:
Wiatr w żagle: Wielcy podróżnicy często korzystają z łodzi, jako szybkiego i często bezpieczniejszego środka transportu.

Powtórzenie.
Cytat:
Bystrzy magowie, których odbyli wiele żeglug wyciągają wnioski i poznają arkany sztuki dowodzenia okrętem by osiągnąć możliwie najlepszy rezultat. Statek dowodzony przez przedstawiciela tej klasy prestiżowej płynie o 10% szybciej na dwa poziomy w tej klasie prestiżowej. Otrzymują również premię do umiejętności profesja (żeglarz) równą swojemu poziomowi.

Premię do profesji rozumiem (zwróć uwagę, że to dobra moc, bo może nie ma się wyboru umiejętności, ale premia ta kumuluje się z rangami). Przyspieszenie okrętu uważam za nie logiczne (trudno popłynąć na skróty, zaś większa prędkość może wynikać z profesji (żeglarz). Moim zdaniem powinieneś to usunąć.


Cytat:
1. Możliwości masz takie jak rodzaje przedmiotów. Nie wiem co tu jest do precyzowania.

Jest do precyzowania, bo przedmioty można dzielić w przeróżne sposoby. Moim zdaniem należy dodać, że odnosi się do przedmiotów tworzonych z pomocą określonego atutu.

Cytat:
6. Na pierwszym otrzymuje się parę mocy, faktycznie. Jednak wszystkie są uzależnione od poziomu postaci, tak więc nie widzę takiej potrzeby.

Może część rang jest uwięziona, ale w porównaniu do zaklinacza, po wzięciu jednego poziomu traci tylko "poziom w chowańcu". Zdobywa natomiast 2 rangi więcej, + rangę w profesji + zdolności. Moim zdaniem należy poziom przesunąć.

Bohaterskie opowieści:
- Straceńcza szarża: Nie specjalnie pasuje mi siłą do pozostałych.
- Szlachetne pożegnanie: Ciekawe, ale stanowczo za silne. Ta moc może sprawić, że walcząca do śmierci grupa magów pokona znacznie silniejszego przeciwnika. Moim zdaniem za silne. Przeanalizuj dodanie tego, jako osobnej mocy, ale tylko dla maga z bractwa opowieści.
Wiele dróg: Ta premia do geografii liczona jest zawsze, czy nie? Proponuję odwrócić kolejność umiejętności, aby było to oczywiste.

Lingwista: Proponuję nie uzależniać tej mocy od INT Maga, bowiem i tak liczba znanych języków w znacznej mierze od INT zależy.

PS: Wymyśl jaki skrót od nazwy tej klasy.


Ostatnio zmieniony przez Kamulec dnia Wto 14:23, 08 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 18:27, 07 Kwi 2008    Temat postu:

1. Poprawiłem
2. Można jednak umiejętnie korzystać z wiatru i prądów morskich. Moc osłabiłem.
3. Specjalnie dla ciebie zmodyfikowane.
4. Nie porównuj z klasami podstawowymi tylko z prestiżowymi.
5. Działanie podobne do atutu z MiP, według mnie całkiem na miejscu.
6. Zmieniłem na mniej ofensywną.
7. Wprowadziłem proponowaną zmianę, zmniejszyłem ST.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 19:20, 07 Kwi 2008    Temat postu:

Cytat:
2. Można jednak umiejętnie korzystać z wiatru i prądów morskich. Moc osłabiłem.

Właśnie. To zawiera się w profesji (żeglarz).

Cytat:
5. Działanie podobne do atutu z MiP, według mnie całkiem na miejscu.

Tam jest okazyjny atak.


Cytat:
4. Nie porównuj z klasami podstawowymi tylko z prestiżowymi.

To nie jest dla mnie przekonujące. Postać dostaje dużo biorąc jeden poziom i coś powinno to równoważyć. Takie jest moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon 21:25, 07 Kwi 2008    Temat postu:

1. Profesja nie zwiękrza szybkości ruchu w przeciwieństwie do prądów i wiatrów.
2. Tu też (od samego poczatku).
3. Tak jest przy wszystkich klasach prestiżowych. Zresztą poczekajmy, aż wypowiedza się inni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 14:23, 08 Kwi 2008    Temat postu:

Cytat:
1. Profesja nie zwiększa szybkości ruchu w przeciwieństwie do prądów i wiatrów.

Prądy i wiatry odpowiednio wykorzystane zwiększają szybkość. Zaś profesja (żeglarz) naukę o tym obejmuje, stanowi to wręcz jej ważną część.

Cytat:
2. Tu też (od samego początku).

Mój błąd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Deemer
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 794
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 11:05, 13 Kwi 2008    Temat postu:

1) Jeżeli już chcesz tego typu premię, to powinna być mniejsza (5% na 2 poziomy?). Według mnie może ona częściowo wypływać z umiejętności, a reszta po prostu z magii.

3) Na 1 poziomie ta klasa nie zyskuje więcej niż inne, szczególnie biorąc pod uwagę wymagania. Według mnie nie ma potrzeby zmiany wirtualnego poziomu czarującego na parzyste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Inmemorial
Zbrojny


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 150
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie 11:54, 13 Kwi 2008    Temat postu:

Klasa fajna, klimatyczna a do tego bardziej praktyczna niż power gamer'ska. Tak tez powinien otrzymac czary na 4 i 8.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 17:58, 22 Kwi 2008    Temat postu:

Zgodnie z wynikami ankiety dodałem czary na poziomie 4 i 8. Nie widzę żebyście się wypowiadali, więc czy w takim razie klasa jest już gotowa do grania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Deemer
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 794
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 12:39, 23 Kwi 2008    Temat postu:

Proponuję zrobić ankietę, bo w przeciwnym wypadku pojawią się posty "Tak" lub "Nie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 13:02, 23 Kwi 2008    Temat postu:

Dodałem ankietę. Z góry proszę, by przy zaznaczaniu odpowiedzi "nie" wyjaśniać dlaczego.

Ostatnio zmieniony przez Kondeks dnia Śro 13:02, 23 Kwi 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 11:42, 03 Maj 2008    Temat postu:

Rozpisze tą klasę nieco:
Wymagania: Większość nie przeszkadza, acz część nakłada dodatkowe obwarowania.

Cytat:
jeśli rozgrywka nie odbywa się na zasadach FR to 6

Proponuję:
jeśli rozgrywka nie odbywa się w świecie Zapomnianych Krain to 6.
lub
jeśli w świecie występują powszechnie języki regionalne, to 6.

Cytat:
Blefowanie (Cha), czarostwo (Int), dyplomacja (Cha), jeździectwo (Zr), język obcy (Zr), język obcy, koncentracja (Bd), nasłuchiwanie (Rzt), profesja (Rzt), rzemiosło (Int), szacowanie (Int), tajniki dziczy (Rzt), wiedza [wszystki dyscypliny](Int), zauważanie (Rzt), zbieranie informacji (Cha). Opis tych umiejętności znajduje się w Rozdziale 4: Umiejętności w Podręczniku Gracza.

Szczegóły, jak wielkość liter, do poprawy została.

Umiejętności rozszerzają listę czarodzieja o liczne przydatne, jest ich także całkiem sporo, bo 4 (tylko łotrzyk ma więcej).

Cytat:
Dlatego musi wziąć co poziom przynajmniej jedną rangę w dowolnej profesji i jedną rangę w dowolnym rzemiośle, a także jedną w wiedzy (dowolnej nie tajemnej).

To wyliczanie trochę sztucznie brzmi, zaś "dlatego" sugeruje brak przecinka. Proponuję:
Musi wziąć co poziom przynajmniej po jednej randze w dowolnej profesji, rzemiośle, i wiedzy innej, niż tajemna.

Oczywiście osłabia to maga, prawie balansując wzrost liczby rang/ poziom, acz nie poszerzenie listy umiejętności klasowych.

Sprawny wędrowiec:
Cytat:
(maksymalnie jego +1 osoba/poziom tej klasy prestiżowej + modyfikator z charyzmy).

Proponuję (sądzę, iż tak będzie poprawnie):
(maksymalnie na niego +1 osobę/poziom w tej klasie prestiżowej + modyfikator z charyzmy).
Cytat:
Moc działa również na wierzchowca Maga Bractwa Opowieści, a także wierzchowce jego kompanów.

Nie jest jasno powiedziane, czy wierzchowce liczą się do objętej mocą liczby istot, jak również co ze zwierzętami pociągowymi (np. prowadzony osioł).

Cytat:
Statek dowodzony przez przedstawiciela tej klasy prestiżowej płynie o 5% szybciej na dwa poziomy w tej klasie prestiżowej.

Można usunąć powtórzenie:
Statek dowodzony przez Maga Bractwa Opowieści płynie o 5% szybciej na dwa poziomy w tej klasie prestiżowej.

Cytat:
Otrzymują również premię do umiejętności profesja(żeglarz) równą swojemu poziomowi.

Więc i tak będzie znał się na sterowaniu okrętem. Odzwierciedli to profesja. Zwróć uwagę na to, że robisz zdolność, która wkracza w kompetencje umiejętności.

Bohaterskie opowieści: Jeżeli możesz postaraj się początek przeredagować nieco, by lepiej brzmiał.

Cytat:
-Do ostatniej kropli krwi: pozwala walczyć bez utraty przytomności do -10 PW kiedy to umiera, jednak postać normalnie krwawi przy ujemnych punktach życia; moc działa w następnej walce, maksymalnie 1 godzinę po jej użyciu

Proponuję usunąć obwarowanie jednej walki.
Jeżeli uznasz to zastosowane można zaznaczyć, że moc działa maksymalnie raz.
Po prostu inaczej pojawi się problem, że na 10 poziomie spotka się bezbronnego kobolda, który zaatakuje nas z pięści. To tez jest walka. I po mocy. Trochę głupie.

Cytat:
Straceńcza szarża: (...) Moc dział przez 15 min.


Tu dla odmiany warto by to ująć inaczej, bo działa przez jest sprzeczne z wcześniejszym fragmentem, mówiącym o jednorazowości.

Cytat:
Szlachetne pożegnacie

Szlachetne pożegnanie?

Cytat:
Bohater może

Kto jest tym bohaterem?

Tułacz: Bardzo dobre. W związku z tym atutem za dobry pomysł uważam dodatnie do wymagań wielkiej wytrwałości. Ogółem przy tej klasie pasuje mi ten atut, twardość albo krzepkość.

Porywająca opowieść: Opis jest nie najlepiej zredagowany, wymaga poprawy.

Cytat:
Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do wiedzy (geografia) i tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia.

Proponuję (zależnie od tego, co chcesz przekazać, bo jest to niejednoznaczne:
Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia i wiedzy (geografia).
Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 podczas próby uniknięcia zabłądzenia do tajników dziczy i wiedzy (geografia).

Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do wiedzy (geografia) i tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia.

Porywające słowa: Ile czasu zabiera użycie tej zdolności? Akcje standardową?

Cytat:
Tą zdolnością można obdarzyć również 4 istoty + jego modyfikator z Int. Jednak musza się one znajdować cały czas na tym samym planie co Mag Bractwa Opowieści.

Powinien byc przecinek, a nie jeszcze jedno zdanie.
Ponad to nie napisałeś, warunków "obdarzenia" i co się dzieje, jak znajdują się gdzie indziej.
W całości brakuje zaznaczonych rodzajów zdolności: zw, zn, zc.

Poprawiłem kilka oczywistych błędów (jako WP).


Wielki podróżnik:
Cytat:
W każdym większym mieście słyszano o Mag Bractwa Opowieści, który osiągnął 10 poziom.

Tak jak i o innych postaciach na tym poziomie. To tak nie za bardzo coś implikuje. Szczególnie, że nie wszystko, co oparte na charyzmie, wiąże się z koniecznością bycia sławnym (postaraj się udawać kogoś innego, jak cię wszyscy znają).
Upusty w cenach są bardzo duże, nie ma zaś naprawdę dobrego powodu, dla którego ktoś miałby je otrzymywać. To, czy postać ma znajomych, czy nie, to wynika z historii postaci i jej przygód, zaś kupcy nie będą chcieli tyle pieniędzy tracić zazwyczaj.
To samo dotyczy "Może czas się ustatkować".

Cytat:
Mądrość podróżnika:* Podczas wędrówki ten wielki podróżnik posiadł ogromną wiedzę i mądrość. Otrzymuje premię +2 do wszystkich umiejętności wiedzy i dostaje na stałe +2 roztropności.
Bardzo dobre, moce są nie porównywalne.

Ostatnio zmieniony przez Kamulec dnia Sob 11:46, 03 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 20:26, 03 Maj 2008    Temat postu:

Cytat:
Umiejętności rozszerzają listę czarodzieja o liczne przydatne, jest ich także całkiem sporo, bo 4 (tylko łotrzyk ma więcej).

I co z tego? Czy klasa jest za silna, że przedstawiasz argumenty tego typu?

Cytat:
To wyliczanie trochę sztucznie brzmi, zaś "dlatego" sugeruje brak przecinka.

Na naszym przykładzie widać, że różne osoby różnie odbierają "sztuczność".

Cytat:
Więc i tak będzie znał się na sterowaniu okrętem. Odzwierciedli to profesja. Zwróć uwagę na to, że robisz zdolność, która wkracza w kompetencje umiejętności.

Profesja nie modyfikuje prędkości okrętu. Możesz założyć, że jest to zdolność nadnaturalna.

Proponuję (zależnie od tego, co chcesz przekazać, bo jest to niejednoznaczne:
Cytat:
Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia i wiedzy (geografia).
Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 podczas próby uniknięcia zabłądzenia do tajników dziczy i wiedzy (geografia).

Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do wiedzy (geografia) i tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia.

Jak dla mnie jest wszystko jasne. Nie widzę potrzeby zmiany.

Cytat:
Porywające słowa: Ile czasu zabiera użycie tej zdolności? Akcje standardową?

Cytat:
Jest to zdolność nadnaturalna o efekcie analogicznym do czaru sugestia


Cytat:
Ponad to nie napisałeś, warunków "obdarzenia" i co się dzieje, jak znajdują się gdzie indziej.
Bo nie ma jakichś specjalnych warunków, deklaruje użycie mocy i koniec. Co się dzieje? Proste- nie działa.

W całości brakuje zaznaczonych rodzajów zdolności: zw, zn, zc.
Jest w opisach lub wynika z tekstu jaka to zdolność.

Cytat:
Tak jak i o innych postaciach na tym poziomie. To tak nie za bardzo coś implikuje. Szczególnie, że nie wszystko, co oparte na charyzmie, wiąże się z koniecznością bycia sławnym (postaraj się udawać kogoś innego, jak cię wszyscy znają).
Upusty w cenach są bardzo duże, nie ma zaś naprawdę dobrego powodu, dla którego ktoś miałby je otrzymywać. To, czy postać ma znajomych, czy nie, to wynika z historii postaci i jej przygód, zaś kupcy nie będą chcieli tyle pieniędzy tracić zazwyczaj.


Mag Bractwa opowieści to osoba mająca talent do zjednywania ludzi i dlatego z łatwością nabywa kontakty, oraz umie je wykorzystać. Więc by poprawnie odgrywać postać taki podróżnik musi to pokazywać w swoich wędrówkach.
MP powinien myśleć racjonalnie więc nie da zawsze premii do przebierania. Jednak jeżeli stosuje czary zmieniające wygląd to znajomości ludzi pozwala lepiej się maskować.

Cytat:
Bardzo dobre, moce są nie porównywalne.

Zależy od kampanii.

Cytat:
Tułacz: Bardzo dobre. W związku z tym atutem za dobry pomysł uważam dodatnie do wymagań wielkiej wytrwałości. Ogółem przy tej klasie pasuje mi ten atut, twardość albo krzepkość.

Dobry pomysł. Usunąłem jeden atut tworzenia z wymagań i dodałem krzepkość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 9:35, 04 Maj 2008    Temat postu:

Cytat:
I co z tego? Czy klasa jest za silna, że przedstawiasz argumenty tego typu?

Komentuję.

Cytat:
maksymalnie na niego +1 osobę/poziom w tej klasie prestiżowej + modyfikator z charyzmy, a także ich wierzchowce i zwierzęta pociągowe

Moim zdaniem nieco absurdalne, by nie mógł pomóc 11 ludziom, a mógł 10 ludziom i 20 wołom ciągnących 10 wozów.

Cytat:
Profesja nie modyfikuje prędkości okrętu. Możesz założyć, że jest to zdolność nadnaturalna.

Wolę założyć, że profesja modyfikuje szybkość okrętu. Magia przyspieszająca statek musiałaby być znacznie silniejsza i nie taka "wszedł na pokład, statek przyspiesza", czy "objął dowództwo, a statek zaraz 20% szybko zasuwa, choć wcześniej sterował nim najlepszy kapitan na świecie.

Kamulec napisał:
Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia i wiedzy (geografia).

Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 podczas próby uniknięcia zabłądzenia do tajników dziczy i wiedzy (geografia).

Na 6 poziomie tej klasy prestiżowej otrzymuje premię +5 do wiedzy (geografia) i tajników dziczy podczas próby uniknięcia zabłądzenia.

Kondeks napisał:
Jak dla mnie jest wszystko jasne. Nie widzę potrzeby zmiany.


Nie jest jasne. Z opisu nie wynika, czego dotyczy ograniczenie "podczas próby uniknięcia zabłądzenia".

ad. Porywających słów: Wydaje mi się, że użycie tej mocy powinno zajmować przynajmniej akcję całorundową, bowiem to ma być wmówienie czegoś dzięki magicznym słowom, a nie natychmiastowo działającemu zaklęciu.

Kamulec napisał:
Ponad to nie napisałeś, warunków "obdarzenia" i co się dzieje, jak znajdują się gdzie indziej.


Cytat:
Bo nie ma jakichś specjalnych warunków, deklaruje użycie mocy i koniec. Co się dzieje? Proste- nie działa.

Czyli może obdarzyć tą mocą dowolne istoty, znajdujące się w dowolnym miejscu, w dowolnej chwili w akcji darmowej i zmieniać podmiot w dowolnym momencie? To też powinieneś napisać, choć jest to moim złe i do zmiany.

Cytat:
W całości brakuje zaznaczonych rodzajów zdolności: zw, zn, zc.
Jest w opisach lub wynika z tekstu jaka to zdolność.

Jest to utrudnienie, zaś "wynikanie z kontekstu" jest często subiektywne.

Cytat:
Mag Bractwa opowieści to osoba mająca talent do zjednywania ludzi i dlatego z łatwością nabywa kontakty, oraz umie je wykorzystać. Więc by poprawnie odgrywać postać taki podróżnik musi to pokazywać w swoich wędrówkach.

To są umiejętności, nei zdolności.

Cytat:
MP powinien myśleć racjonalnie więc nie da zawsze premii do przebierania. Jednak jeżeli stosuje czary zmieniające wygląd to znajomości ludzi pozwala lepiej się maskować.

Moim zdnaiem należy zaznaczyć, do czego ta premia. Tłumaczenie "znajomością" ludzi odpada, bo zdolność działa w związku z tym, że ludzie znają postać (czyli trudniej się jej ukrywać pod przebraniem).

Poprawiłem kolejne błędy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 16:56, 04 Maj 2008    Temat postu:

Cytat:
Moim zdaniem nieco absurdalne, by nie mógł pomóc 11 ludziom, a mógł 10 ludziom i 20 wołom ciągnących 10 wozów.

Natomiast moim nie. Sterowanie ludźmi jest trudniejsze niż wytłumaczenie tym ludziom jak sterować zwierzętami. Ponad to w określaniu tego można się odwołać do mocy Znawcy Dziczy z ZK:Srebrne Marchie.

Cytat:
Wolę założyć, że profesja modyfikuje szybkość okrętu. Magia przyspieszająca statek musiałaby być znacznie silniejsza i nie taka "wszedł na pokład, statek przyspiesza", czy "objął dowództwo, a statek zaraz 20% szybko zasuwa, choć wcześniej sterował nim najlepszy kapitan na świecie.

Jeśli ci nie pasuje, nie musisz wprowadzać tego do swojego scenariusza. Jest to wyłącznie twoja subiektywna interpretacja zasad i pozwolę sobie zaważyć, że nie jedyna słuszna. Nie będe przebudowywał klasy do potrzeb konkretnego MP, to jego zajęcie.

Cytat:
Nie jest jasne. Z opisu nie wynika, czego dotyczy ograniczenie "podczas próby uniknięcia zabłądzenia".

Wzorowałem się na opisach z podręczników. Spójnik "i" oznacza łączność, "oraz" oznacza zaczęcie nowej myśli. Jak dla mnie równie jasne co twoje propozycje. Myślę, że do dalszej dyskusji potrzeba osoby trzeciej.

Cytat:
Porywających słów: Wydaje mi się, że użycie tej mocy powinno zajmować przynajmniej akcję całorundową, bowiem to ma być wmówienie czegoś dzięki magicznym słowom, a nie natychmiastowo działającemu zaklęciu.

Potrzeba tyle czasu ile wypowiedzenie komendy. Nie są to magiczne słowa, a raczej słowa "umagicznione". Dla osoby nie znającej się na magii to po prostu słowa.

Cytat:
Jest to utrudnienie, zaś "wynikanie z kontekstu" jest często subiektywne.

Większość klas nie ma tego typu wzmianek, więc nie uważam za celowe dodatkowo zwiększać i tak już obszernego tekstu.

Cytat:
To są umiejętności, nei zdolności.

Część zdolności wchodzi w kompetencja umiejętności. Ta klasa opiera się na założeniu, że tak może być. Jeżeli z twojej wizji D&D nie ma takiej możliwości, to musisz być świadomy, że część klas nie będzie pasować. Jednak jest to kolejna sprawa osobista (zasada domowa), której nie powinieneś wymuszać na innych.

Moim zdaniem należy zaznaczyć, do czego ta premia.
Cytat:
Tłumaczenie "znajomością" ludzi odpada, bo zdolność działa w związku z tym, że ludzie znają postać (czyli trudniej się jej ukrywać pod przebraniem).

Cytat:
Podczas swych wędrówek przedstawiciel tej klasy prestiżowej poznał wielu ludzi

Czyli zna się na ludziach.

Cytat:
Czyli może obdarzyć tą mocą dowolne istoty, znajdujące się w dowolnym miejscu, w dowolnej chwili w akcji darmowej i zmieniać podmiot w dowolnym momencie? To też powinieneś napisać, choć jest to moim złe i do zmiany.

Niech będzie założę - jak to mówi moja informatyczka "filtr idiotodporny".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kamulec
Władca Podziemi
Władca Podziemi


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 2788
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 20:25, 05 Lip 2008    Temat postu:

Cytat:
Języki: wspólny i dowolne 5 innych (jeśli rozgrywka nie odbywa się na zasadach FR to 6)

Tu masz błąd.

Bohaterskie opowieści:
Cytat:
ag Bractwa Opowieści może ją zastosować 1 raz na 2 poziomy w tej klasie prestiżowej + modyfikator z charyzmy na miesiąc (na potrzeby gry przyjmujemy, że miesiąc ma 30 dni). Maksymalnie raz dziennie.

Przed maksymalnie pasuje przecinek.

Wymagania co prawda są dość szerokie, lecz te zwykle "zbędne" dotyczą głównie umiejętności (do tego należy dorzucić krzepkość).
Klasa posiada liczne, dobre zdolności, które, jeżeli zabrać te trzy: Tułacz, Jeden świat to za mało, Mądrość podróżnika dają zdecydowanie więcej, niż traci czarodziej w celu spełnienia tych wymagań i biorąc tą klasę, pominąwszy poziomy czarującego. Sądzę, że starczą one z naddatkiem (szczególną uwagę zwróć na możliwe zastosowania "porywających słów" jako zdolności nadnaturalnej), wraz ze zwiększoną wytrwałością (co jest istotne, bo daje tyle, co 2 x wielka wytrwałość), na zrekompensowanie wymagań, słabszego chowańca i co najmniej 1 poziomu czarującego.
I teraz zostaje bilans 3 poziomów czarującego i zdolności:
Tułacz, Jeden świat to za mało, Mądrość podróżnika
Tułacz daje tyle, co 2 atuty epickie (BD +2), do tego 2 zwykłe (odporności na żywioły) i jedną z dość istotnych zdolności paladyńskich (odp. na choroby).
Jeden świat to za mało daje jedną ważnych zdolności planarnego budowniczego, zapewniając tobie i towarzyszom ciągłe działanie (chyba) czwartopoziomowego zaklęcia.
Mądrość podróżnika Daje kilkanaście przydatnych punktów umiejętności, więcej, niż epickie zogniskowanie umiejętności, do tego dostajesz jeszcze dwa atuty epickie (czyli RZT +2)

Klasa pozornie nie winna, lecz w praktyce okazuje się nieco przegięta.

Pomyślałbym nad jedna z tych opcji:
a) Usunięcie premii do któregoś z atrybutów
b) Osłabienie RO na wytrwałość
c) Zmniejszenie liczby czarów (np. bez czarów na 1, 4, 7, 10)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Inmemorial
Zbrojny


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 150
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 11:38, 14 Sie 2008    Temat postu:

Wydaje mi się, że jest w miare gotowa. Odebrałbym jednak dwa dobre rzuty obronne. Mag z dobrą wytrwałością = przegięcie. Wojowników zabija widmowy zabójca, magów dezintegracja lub zabójczy atak ten jednak, można powiedzieć jest odporny na obie te śmiertelne szkoły.

Do tego tak na prawdę szybszy niż wiatr... ta umiejętność będzie wymiatać. Niby niepozorna szybkość poruszania, ale mój drużynowy bard pokazał co można osiągnąć szybkim bieganiem. Moze zamiast tego powinno działać analogicznie do czaru przyspieszenie?

I jeszcze jedno pytanie czemu taka klasa nie ma w umiejętnościach występów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy klasa w aktualnej wersji jest w pełni gotowa?
Tak
100%
 100%  [ 1 ]
Nie (proszę zamiast zaznaczać, napisać w czym problem)
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 1

Autor Wiadomość
Kondeks
Przewodnik w Zaświaty


Dołączył: 31 Sie 2005
Posty: 819
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 14:12, 14 Sie 2008    Temat postu:

Kamulec:
1. Tułacz daje mniej więcej co +1 do epp (chodź epp według mnie osłabia postać, a nie powiększa możliwości, więc jest gorsze niż 1 poziom)
2. Z tym, że ten czar trwa normalnie na tyle długo, że na wysokich poziomach starczy jeden na dzień, a wymagania są na tyle wysokie by 4 poziomowe czary nie były juz takie istotne.
3. Roztropność jest (pod względem mechaniki) najmniej przydatnym atrybutem dla czarodzieja. Powiedział bym, że ta zdolność jest mało przydatna. Jest to raczej zdolność "fabularna".
4. Porywające słowa mają stosunkowo małe ST na taki poziom, zwróć uwagę, że dla czarodzieja cha nie jest atrybutem kluczowym.

Inmemorial:
1. Możliwe, że będzie odporniejszy na zabójczą magię (chodź nie całkowicie odporny). Zauważ jednak, że jego skuteczność w walce jest znacznie słabsza, ponieważ traci 3 poziomy czarów. Duże MRO na wytrwałość to raczej kwestia klimatu. Jeżeli postać dużo podróżuje, wędruje nawet w najtrudniejszych warunkach, to musie mieć dużą na nie odporność.
2. Szybkość biegu jest stosunkowo kiepska, zważywszy na to, że na 15 poziomie można przyzwać za pomocą 3 poziomowego czaru wierzchowca z prędkością 72m, który lata. Poza tym jest to zdolność działająca określoną ilość czasu, a np szybkie poruszanie barbarzyńcy trwa cały czas.
3. Moje niedopatrzenie, już dodałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Abasz'Har: Forum o Dungeons & Dragons Strona Główna -> Własne klasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin